Príbeh AMTS Slovakia

Kto sme?

AMTS Slovakia je občianska iniciatíva, založená s cieľom propagácie slovenskej automobilovej, motoršportovej a tuningovej kultúry
a scény, doma, aj vo svete.
Našu existenciu spájame s povestnou automobilovou výstavou Automobil a Tuning Show v Budapešti.

A podľa vzoru tohto renomovaného podujatia sa snažíme organizovať aj vlastné podujatia.

Základné piliere našich aktivít:Odkiaľ sme sa zjavili?

Iniciatíva AMTS Slovakia vznikla ako očakávateľný dôsledok dlhoročnej, ukážkovej spolupráce zástupcov auto-tuningových komunít Slovenska a Maďarska a záujmu slovenských spoločností prezentovať a angažovať sa na medzinárodnej scéne, po boku najaktívnejších účastníkov našej automobilovej scény, a aj takto podporiť rozvoj našej automobilovej kultúry.

Podnet prišiel od organizátorov výstavy Carstyling.hu Tuning Show ešte v roku 2007 a my sme odvtedy rok po roku tvrdo pracovali, aby sme túto príležiťosť poctivo využili!

Ako sme sa sem dostali?

Carstyling.hu datuje svoju výstavnú históriu od roku 2006. Slovenská výprava od roku 2008. Začínali sme malou expozíciou a vypracovali sme sa na rozlohou a počtom účastníkov najväčší zahraničný stánok na AMTS.

Vyhľadávali sme autá do expozície a oslovovali spoločnosti zainteresované v odvetví. Neustály záujem účastníkov a dôvera partnerov je dôsledok lákavého a prominentného podujatia, a veríme, že aj výsledok našej práce.


Filozofia a prístup

Lekcie a prístup, ktoré sme dostali od našich partnerov
v Maďarsku zadefinovali princípy fungovania našej iniciatívy - príkladná otvorenosť a profesionalita, spolupráca postavená na vzťahoch, budovanie funkčných formátov podujatí so zameraním na kvalitnú zábavu a profesionálne prostredie pre komerčných aktérov.

Samozrejme bez záujmu a dobrodružného prístupu slovenských motoristov, majiteľov skutočných automobilových skvostov našej scény, by sme to neboli dokázali.

Kde sme sa to teda dostali?

Dnes máme kontakt a dobré vzťahy s viac ako stovkou majiteľov vozidiel hodných, ak nie prekonávajúcich úroveň automobilového výstavného podujatia. Takýto počet unikátnych exponátov, by bol zaujímavý na ktorejkoľvek domácej automotilovej akcii. Ich záujem a prístup si však treba zaslúžiť a udržať.

Preto neprestávame pracovať na zlepšovaní podmienok pre účastníkov našich výprav a podujatí, v spolupráci s partnermi.

Vďaka komu sme tu?

Poďme pekne od začiatku.


Musíme spomenúť Okush-a a jeho kolekciu japonských strojov pod značkou Okush Works, ktorý pri nás stál od prvého ročníka a má na svedomí účasť viacero ďalších vozidiel a Slovakia Ring, ako hlavný partner prvého veľkoplošného slovenského stánku v štýle boxovej uličky, v roku 2013. V pozadí spoločností, ktoré nás v priebehu rokov podporili stoja ľudia s nadšením a vôľou spolupracovať.

Dovoľte mi uviesť našich najdôležitejších partnerov (v abecednom poradí): A-M-A Exhaust Systems (Modra),
Auto123.sk (Bytča), Autorohože.sk (Kamenec p./Vtáčnikom), Cottonprint.sk (Martin), Hederik Tuning (Mierovo),
Karting Aréna Plešivec, Moris Slovakia (Košice), MTE (Bardejov), Pedro Tuning (Bánovce n./Bebr.), TicheAuto.sk
(Malá Poľana), Tuning.sk (Bratislava)


V roku 2013 sa k nám prvýkrát pridala aj jediná československý tuningový šampionát, známy ako TuningBattle. A nadviazali sme prekvitajúcu spoluprácu s Pavlom Onderíkom a jeho dieľnou Hederik Tuning, ktorému tiež vďačíme za podporu vo forme výstavných konštrukcií.

V priebehu nasledujúcich rokov nám pomohli zveľadiť stánok spoločnosti ako Autocar – jednotka na našom trhu v predaji ťažných zariadení a prívesných vozíkov. Autoservis a tuningová dieľňa JapGarage. Mediálne nás podporila najfrekventovanejšia motoršportová webstránka na slovensku Autosportfoto.sk.


Úplne novú kapitolu sme otvorili partnerstvom so spoločnosťami ako A-M-A Exhaust Systems, ktorá vyrába špičkové výfuky, Autorohože.sk, ktorá vyrába a distribuuje autorohože
pre automobily a Karting Arénou Plešivec, kde sa určite zaiste zastavte, ak máte radi piskot gúm a ostré súboje.

Vďaka ich podpore sa nám podarilo pokročiť pri propagácii AMTS na Slovensku, zlepšiť podmienky pre účastníkov výpravy, zabezpečiť profesionálnu prezentáciu slovenského stánku na AMTS a dôstojne reprezentovať Slovensko na obrovskom medzinárodnom podujatí.


Aj touto cestou sa im chceme poďakovať za viacročnú dôveru a podporu!

Kam smerujeme?

Máme za sebou dlhú cestu. Viacerí z našich partnerov sú s nami od začiatkov. Sústreďujeme sa na rôznorodosť, kvalitu a nevšednosť. Záleží nám na vzťahoch a prístupe partnerov aj účastníkov našich výprav a podujatí.
Z roka na rok s nami má záujem cestovať a vycestuje viac majiteľov výnimočných áut, zaujímavých ľudí a spoločností, ktoré za nimi stoja.

A postupne sme začali uvádzať zaujímavé podujatia na Slovensku vo vlastnej réžii a s potenciálom pre komerčnú spoluprácu v rovine reklamy a propagácie slovenských spoločností.

Ciele AMTS Slovakia


Chceme prispieť ku kvalite výstavného, zrazového a komunitného prostredia doma na Slovensku.

Ale nechceme byť navždy hosťami v zahraničí. Máme veľa cieľov, ale zostaneme verní myšlienke a skutočnosti, že naša iniciatíva prekročila hranice a dokázali sme, že slovenská automobilová scéna má čo ukázať.


Pomôžte nám v budúcnosti ukázať, že vieme aj hostiť podujatie kvalitou a rozsahom porovnateľné s AMTS, u nás doma, na Slovensku!

Staňte sa aj Vy našimi partnermi pri budúcich aktivitách, pridajte sa k výprave, alebo nám pomôžte zviditeľniť sa. Nezáleží na tom, či ste jednotlivec, dielňa, auto-klub, združenie, spoločnosť alebo čitateľ, ktorý nerozumel väčšine z toho, čo sme tu o sebe uviedli. Vyzývame Vás k spolupráci!


Pomôžte nám poďakovať sa našim partnerom a zdieľajte našu stránku s partnermi, nech nikomu z fanúšikov neunikne, vďaka komu sa na nás môžu každoročne tešiť!

REGISTRAČNÉ FORMULÁRE

Chcete zaregistrovať svoje auto a alebo byť partnerom kontaktujte nás!

REGISTRÁCIA href="https://www.facebook.com/AMTSsk/"